niedziela, 24 lutego 2013

PAPIER MARMURKOWY I MAGNESY
Marmurkowanie papieru to jedna z fajniejszych technik plastycznych. Można uzyskać niesamowite efekty, szczególnie robiąc papier tradycyjną metodą, która dla dzieci nie jest wskazana.
Na zajęciach z dzieciakami użyliśmy specjalnego, nieszkodliwego dla dzieci tuszu marmurkowego SCOLA (można też użyć farby do marmurkowania MARABU).
Sam proces marmurkowania jest dla dzieci bardzo ciekawy - do miski z wodą wkrapla się kolorowe tusze, które pływają na powierzchni. Patyczkiem się je miesza, łączy, robi różne wzory. Następnie kładzie się na powierzchnię wody papier, który wchłania tusz; potem obmywa się papier pod bieżącą wodę i suszy na kaloryferze.

Z takim papierem można zrobić wiele fajnych rzeczy - karteczki, zaproszenia, zakładki.
My na zajęciach nakleiłyśmy papier na folię magnesową, i wycięłyśmy magnesy w kształcie serduszek. Na koniec magnesiki polakierowałyśmy lakierem do papieru. Efekt - śliczna ozdoba na lodówkę ;)2 komentarze:

  1. Piękne! A czy do tego potrzebny będzie jakiś specjalny papier, czy zwykły techniczny/rysunkowy wystarczy? No i w ogóle gdzie taki tusz SCOLA można kupic? :) Bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie, natalia

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, papier jaki kolwiek, grubszy jest lepszy, ale zwykły też daje radę. Używałyśmy papiery ozdobne, z fakturką, papiery niekoniecznie białe, no można dużo eksperymentować. Tusz SCOLA kupowałam w internecie , np. tutaj http://jpmax.pl/product-pol-1106-TUSZ-MARKURKOWY-6-SZTUK-SCOLA.html, ale można też kupić farby do marmurkowania firmy marabu - większa gama kolorów.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...